malakouti
10 مرداد 1401 - 14:00

عزاداری ها در فضای باز برگزار شود/ روند صعودی بستری ها

معاون بهداشت وزارت بهداشت، گفت: توصیه ما برگزاری مراسم عزاداری در فضای باز است.

به گزارش خبرگزاری مهر، کمال حیدری افزود: اربعین یکی از باشکوه‌ترین تجمعات بشری در سراسر جهان محسوب می‌شود و سلامت مردم در چنین موقعیتی یکی از دغدغه‌های وزارت بهداشت است که در شرایط کنونی، واکسیناسیون و تزریق دز یادآور در پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ بسیار تأثیرگذار است.

خبرگزاری مهروی ادامه داد: امیدوارم از موضوع واکسیناسیون استقبال شود، چرا که تأثیر واکسن در پیشگیری از ابتلاء به بیماری ثابت شده و توصیه می‌شود کسانی که قصد حضور در مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان (ع) را دارند، نسبت به تزریق واکسن اهتمام جدی داشته باشند.

ع)معاون بهداشت وزارت بهداشت افزود: در جهش جدید کرونا علاوه بر واکسیناسیون، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مخصوصاً استفاده از ماسک در پیشگیری از بیماری تأثیر قابل توجهی دارد.

کروناحیدری به ضعف سیستم ایمنی در اکثر سالمندان اشاره کرد و گفت: این گروه بیشتر در معرض خطر هستند که نیازمند توجه و مراقبت بیشتری بوده و بایستی حتی الامکان در مراکز شلوغ و پر جمعیت حضور نداشته باشند و یا در صورت حضور، تمامی موارد ایمنی جهت جلوگیری از ابتلاء به بیماری را به جد رعایت کنند.

الامکانمعاون بهداشت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: از آنجایی که در حال حاضر چرخه ویروس در حال گردش بوده و آمار بستری‌ها روند صعودی دارد، بهتر است مراسم در فضای باز برگزار شوند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 512209