malakouti
13 مرداد 1401 - 11:47

۱۷۳ میلیارد تومان صرف هزینه اشتغال مددجویان کمیته امداد شده است

قزوین - ایرنا - مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت گفت: ۱۷۳ میلیارد تومان از ابتدای سال جاری تاکنون برای اشتغالزایی هفت هزار و ۷۳۴ مددجوی تحت پوشش کمیته امداد کشور هزینه شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی عاشوری روز پنجشنبه در نشستی خبری با اصحاب رسانه استان قزوین که در محل کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به منظور ایجاد اشتغال و کارآفرینی، به خصوص برای زنان سرپرست خانوار در سال ۹۵ با مجوز از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی در تمامی استان های کشور راه اندازی شد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر، این صندوق با هشت میلیون عضو در ۳۱ استان کشور دارای ۳۴ دفتر فعال می باشد و ۷۶۰ شعبه آن نیز در سراسر کشور خدمات پرداخت تسهیلات به نیازمندان و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد را برعهده دارند.

به گفته وی، صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در پنج سرفصل شامل اشتغالزایی، احداث مسکن، ودیعه مسکن، درمان و امور فرهنگی تسهیلات خود را ارایه می کند اما عمده هدف فعالیت صندوق همانگونه که عنوان شد، ایجاد اشتغال برای افراد تحت پوشش کمیته امداد است.

عاشوری با اشاره به فعالیت سال گذشته این صندوق، گفت: در زمینه اشتغال و کارآفرینی، صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۷۲۲ میلیارد تومان تسهیلات در قالب ۳۴ هزار فقره پرونده ارایه کرد که سهم استان قزوین از به میزان ۱۵ میلیارد تومان و برای ۷۰۰ مددجوی تحت پوشش بود.

وی، موضوع توانمندسازی را یکی از مهمترین شرح وظایف صندوق دانست و افزود: در راستای ایجاد اشتغالزایی افراد تحت پوشش موضوعاتی از قبیل شناسایی استعدادها، آموزش و معرفی افراد برای ارایه تسهیلات مورد توجه صندوق قرار دارد.

این مسوول خاطرنشان کرد: با توجه به خصوصیت قرض الحسنه بودن صندوق امداد ولایت، به لحاظ تراکنش و گردش مالی و ارایه تسهیلات به نیازمندان، مجموعه فعالیت ما از برخی بانک های قرض الحسنه بیشتر بوده و امیدواریم با تلاش های صورت گرفته بتوانیم در پایان سال جاری به عنوان سومین بانک قرض الحسنه معرفی شویم.

۵۰۰ هزار فرصت شغلی برای امسال هدف گذاری شده است

۵۰۰ هزار فرصت شغلی برای امسال هدف گذاری شده استمدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت اظهار داشت: امسال و به لحاظ تعاملات صندوق با دولت، در خصوص ایجاد اشتغال ۵۰۰ هزار فرصت شغلی را هدف گذاری کرده ایم که بخشی از آن توسط صندوق و با ارایه تسهیلات و بخش دیگر نیز از طریق برخی تبصره ها صورت می گیرد و تاکنون نیز در قزوین با پرداخت چهار میلیارد تومان، زمینه اشتغال برای ۱۵۶ نفر فرآهم شده است.

عاشوری خاطرنشان کرد: سقف ارایه تسهیلات این صندوق در حال حاضر به مددجویان تحت پوشش ۲۰ میلیون تومان و با ارایه یک فقره سفته و بدون ضامن با مدت زمان پرداخت ۶۰ ماه انجام می شود و تسهیلات بیش از این میزان نیز با ارایه سفته و یک ضامن انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات صندوق تا سقف ۱۰ میلیون تومان فاقد کارمزد می باشد، تصریح کرد: خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد می توانند علاوه بر تسهیلات اشتغال، از سایر سرفصل ها از جمله تهیه جهیزینه و یا ودیعه مسکن، تا میزان ۱۵۰ میلیون تومان از این صندوق تسهیلات دریافت کنند.

عاشوری خاطرنشان کرد: در حوزه استفاده از ظرفیت مالی خیران نیز باید اذعان داشت که در حال حاضر ۴۰۰ هزار خیر در سراسر کشور با این صندوق همکاری می کنند و ما نیز با استفاده از سپرده گذاری این مجموعه خدمات خود را به نیازمندان و افرادی که خود خیران معرفی می کنند، ارایه می دهیم.

وی خا

باتوجه به رسالت اصلی ما که پرداخت تسهیلات قرض الحسنه این در حال حاضر تسهیلات ده میلیونی فاقد کارمزد و درصد است و بالای ده میلیون تومان سه درصدی است و شامل جریمه نمی شود  نیازمند به سپرده و معدل ندارد

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 531564