malakouti
14 مرداد 1401 - 19:51

استاندار یزد: خانه‌های تخریب شده سیل در سریع‌ترین زمان ساخته می‌شود

یزد- ایرنا- استاندار یزد گفت: :برنامه این است که منازل تخریب شده از سیل را در سریع‌ترین زمان به صورت مقاوم و زیبا بسازیم و تحویل مردم دهیم.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از اداره‌کل روابط عمومی استانداری یزد، مهران فاطمی در نشست بررسی وضعیت مناطق سیل زده تفت افزود: استفاده از ظرفیت خیری در ساخت و سازها، برآورد خسارت لوازم خانه‌های تخریب شده، قنوات و احشام، بهره گیری از ظرفیت بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای بازسازی قنوات و مزارع از دیگر تصمیمات این نشست بود.

وی ادامه داد: در این نشست راهداری موظف شد در کوتاه‌ترین زمان ممکن خسارت‌هایی که به جاده‌ها و پل‌ها وارد شده را پیگیری کند و دستگاه‌های خدمات رسان نیز موظف شدند خدمات خود را در این مناطق ادامه دهند.

استاندار یزد اظهار کرد: با وزات میراث فرهنگی هماهنگ شده که ساختمان تخریب شده اداره میراث تفت بازسازی شود و فعالیت این اداره به حالت عادی برگردد و همچنین با رئیس جمهوری دیدار داشتیم که به موضوع رسیدگی به وضعیت سیل زدگان تاکید ویژه شد که در این خصوص منابع مالی خوبی در نظر گرفته شده و امیدواریم در کوتاه‌ترین زمان ممکن زندگی مرم به روال عادی باز گردد.

فاطمی با تاکید بر پیشگیری در برابر بحران‌های آینده افزود: باید وضعیت رودخانه‌ها تعیین تکلیف و همچنین با کار تخصصی سیل بندها ساماندهی شودکه در این خصوص باید منابع مالی لازم جهت مطالعه و اجرا در نظر گرفته شود.

استاندار یزد با اشاره به خسارت به بخش‌های کشاورزی، ابنیه و زیرساخت ها، و منازل مردم تفت گفت:در این خصوص بازدیدهایی انجام شده و در این نشست جمع بندی نهایی انجام شد.

نشست بررسی وضعیت مناطق سیل زده تفت با حضور استاندار، جمعی از مسئولان استان و نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

سیل چند روز گذشته در استان یزد باعث تخریب تعداد قابل توجهی از واحدهای مسکونی بافت قدیمی شهر یزد شد و ۶ نفر نیز در جریان این حادثه در استان جان خود را از دست دادند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 537448