malakouti
13 مرداد 1401 - 08:21

هزار میلیارد تومان در سفر رییس جمهور به کمیته امداد کرمانشاه اختصاص یافت

کرمانشاه - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان کرمانشاه گفت: در سفر رییس جمهور به استان کرمانشاه نزدیک به هزار میلیارد تومان اعتبار عمدتا در راستای اشتغالزایی افراد جویای کار به کمیته امداد اختصاص و ابلاغ شده است.

«پیمان ترکمانه» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این اعتبارات مبلغ ۹۲۴ میلیارد تومان آن در راستای اشتغال مددجویان جویای کار و همچنین دهک های پایین جامعه اختصاص یافته است.

وی در ادامه به طرح های مختلف اشتغالزایی کمیته امداد برای اشتغال افراد جویای کار اشاره کرد و پیش بینی کرد تا پایان سال نزدیک به ۱۹ هزار فرصت شغلی در استان کرمانشاه به کمک کمیته امداد ایجاد شود.

عمده اعتبارات سفر رییس جمهور برای پروژه‌های نیمه تمام است

عمده اعتبارات سفر رییس جمهور برای پروژه‌های نیمه تمام استمدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان کرمانشاه در ادامه گفت: در سفر هیات دولت به استان کرمانشاه در راستای پاسخگوی به نامه های مردم ۲۰ میلیارد تومان برای این نهاد مصوب شده اما چون هنوز تعداد نامه ها و میزان تقاضاهای مردم از این نهاد مشخص نیست؛ تاکنون در این خصوص اقدامی نشده است.

ترکمانه همچنین از اختصاص مبالغی در حوزه کمک های خدمت رسانی به خانوارهای زیرپوشش مانند گاز کشی و برق کشی منازل در این سفر خبر داد.

وی در بخش پایانی صحبت های خود بیان داشت: عمدتا اعتبارات سفر رییس جمهور به استان ها برای تکمیل پروژه های نیمه تمام است و چون کمیته امداد یک نهاد حمایتی است بنابراین مصوباتی زیاد از سفر آقای رییس جمهور به استان ها نصیبش نمی شود.

ترکمانه افزود: از جمعیت ۲ میلیون نفری استان بیش از ۱۷۲ هزار نفر زیرپوشش کمیته امداد است و این نهاد در حوزه های گسترده ای اعم مسکن، ازدواج، اشتغال، تهیه جهیزیه، درمان، آموزش و تحصیل، خدمت رسانی و پرداخت مستمری به افراد زیرپوشش در تلاش است.

رییس جمهور و هیات دولت ۲۳ تیرماه امسال به استان کرمانشاه سفر کردند و در این سفر ۲۰۰ طرح با ۳۳ هزار و ۲۴۲ میلیارد تومان اعتبار برای تسریع در رشد و توسعه استان تصویب شد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 530517