malakouti
13 مرداد 1401 - 14:07

سنقروکلیایی ظرفیت‌های زیادی برای ایجاد اشتغال‌زایی پایدار دارد

کرمانشاه- فرماندار شهرستان سنقروکلیایی با اشاره به اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای گفت: سنقروکلیایی ظرفیت‌های زیادی برای ایجاد اشتغال‌زایی پایدار دارد.

غلامرضا مرتضوی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: یکی از معضلاتی که اکثر جوامع با آن رو به رو هستند بیکاری است و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند در برون رفت از این مشکل تأثیرگذار باشد.

خبرنگار مهروی افزود: بهره‌گیری از استعدادها و قابلیت‌های منطقه‌ای یکی از ظرفیت‌های توسعه و اشتغال‌آفرینی فنی و حرفه‌ای است که باید توجه ویژه‌ای به این مهم داشت.

فرماندار شهرستان سنقروکلیایی تصریح کرد: این شهرستان یکی از قطب‌های کشاورزی، دامپروری و پرورش طیور استان کرمانشاه است و با برنامه‌ریزی و تدوین برنامه بلندمدت می‌توان از این ظرفیت برای اشتغالزایی پایدار استفاده مؤثر کرد.

سنقروکلیاییمرتضوی تاکید کرد: تجهیز و اختصاص امکانات و بروز رسانی تجهیزات مرکز فنی حرفه‌ای شهرستان سنقروکلیایی، آموزش نیروهای فنی برای تأمین نیرو ماهر طرح‌های ارائه شده در شهرستان از جمله واحدهای زنجیره ارزش در پتروشیمی و همچنین ارائه طرح‌های شهرک پتروشیمی توجه به مهارت و حرفه‌های موجود در منطقه باید مورد نظر قرار گیرد.

سنقروکلیاییوی با اشاره به اهمیت مهارت‌آموزی در حوزه هنرهای دستی، خاطرنشان کرد: فرش‌بافی، آشپزی، تولید کیف و کوله ورزشی، صنایع دستی و تولید سنگ‌های زینتی از جمله مواردی است که در تولید درآمد مؤثر هستند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 532317