malakouti
15 مرداد 1401 - 12:25

ظرفیت گردشگری مذهبی باید در نقاط مختلف استان زنجان شناسایی شود

زنجان-معاون گردشگری وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: باید ظرفیت گردشگری مذهبی در نقاط مختلف استان زنجان شناسایی و در این حوزه سرمایه‌گذاری شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌اصغر شالبافیان حسین‌آبادی ظهر شنبه در حاشیه سفر کاروان عشق به زنجان به مناسب یوم‌العباس، در جمع خبرنگاران استان زنجان، با بیان اینکه نقاط مختلف استان دارای ظرفیت برای جذب گردشگر بوده و در این راستا کارگروهی تشکیل شده است، گفت: همه ظرفیت‌ها و امکانات شناسایی و برنامه‌ریزی‌ها در این راستا باید انجام شود.

خبرنگار مهروی بر لزوم ضرورت جذب گردشگر خارجی برای مراسم حسینی تاکید کرد و ابراز کرد: این ظرفیت نباید از نظر دور باشد.

معاون گردشگری وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، گفت: گردشگران خارجی برای حضور در شهر تاریخی همچون اصفهان رغبت دارند، می‌توان از این تمایل در راستای توسعه گردشگری مذهبی استفاده کرد.

شالبافیان به برنامه این وزارتخانه برای توسعه گردشگری ارزان اشاره کرد و ابراز داشت: در همین راستا، در گام نخست با همکاری بین‌بخشی زمین برای احداث زائرسرا در ایلام به متقاضیان واگذار شده است تا زائران اربعین را پوشش دهند.

وی افزود: در این رابطه نیز ظرفیت‌ها شناسایی و بر اساس آن برنامه‌ریزی خواهد شد.

معاون گردشگری وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، تصریح کرد: باید ظرفیت گردشگری مذهبی در نقاط مختلف استان زنجان شناسایی و در این حوزه سرمایه‌گذاری شود.

شالبافیان افزود: حرکت کاروان عشق به زنجان همزمان با روز دسته حسینیه اعظم زنجان نشان از این دارد که در حوزه گردشگری مذهبی می‌توان سرمایه‌گذاری بیشتری کرد.

روزدستهوی یاد آور شد: در نقاط مختلف باید این توانمندی بررسی و احصا شود و در این راستا با حوزه علمیه قم تفاهم‌نامه‌ای منعقد شده و در این مسیر مصمم هستیم.

احصا

منبع: مهر
شناسه خبر: 540423