malakouti
13 مرداد 1401 - 20:15

کهگیلویه وبویراحمد جزو استانهای برتر در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی مددجویی اعلام شد

یاسوج - ایرنا - رئیس کمیته امداد امام خمینی( ره) کشور با اشاره به امار خوب کهگیلویه وبویراحمد در همه حوزه ها گفت: این استان یکی از استانهای برتر در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی است.

به گزارش ایرنا، مرتضی بختیاری روز پنجشنبه در جمع مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد اظهارداشت:سهم اشتغال کمیته امداد این استان ۶ هزارو ۲۹۹ فقره در سال ۱۴۰۰ بوده که با حمایت های انجام شده در پرداخت ۲۷۵ میلیارد تومان تسهیلات برای ۶ هزارو ۶۹۵ فقره شغل ایجاد کرده است.

وی سهم اشتغال کهگیلویه و بویراحمد در سال اینده را هشت هزارو ۱۱۰ شغل اعلام کرد و گفت: در این راستا ۴۳۸ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه در نظر گرفته شده است.

رئیس کمیته امداد کشورافزود: امسال در چهار ماهه اول ۱۰۰ درصد زکات استان محقق شده که نشانگر خدمات خوب ائمه جمعه و راهبری نماینده ولی فقیه و حمایت‌های مسئولان و به خصوص سازمان تبلیغات اسلامی و جهاد کشاورزی استان بوده است.

بختیاری تصریح کرد: جمعیت ۷۱۳ هزار نفری  استان کهگیلویه وبویراحمد در سال گذشته ۱۲۴ میلیاردو ۱۸۹ میلیون تومان چه بصورت نقدی، جنسی و زکات به کمیته امداد کمک کردند.

وی بیان کرد: هر چند کهگیلویه و بویراحمد استانی محروم بوده اما عملکرد انها در حوزه های مختلف قابل تقدیر است.

بختیاری با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی درآمد اکرام،  نسبت به سال گذشته در این استان اضافه کرد: در سه ماه اول سال جاری هشت میلیاردو ۵۹۹ میلیارد تومان درامد اکرام بوده که این امار بسیار خوب است.

وی  تعداد حامیان استان را ۹ هزارو ۸۸۷ نفر اعلام کرد و گفت:  درآمد اکرام، کمک‌های مردم و حامیان به ایتام ۳۲ میلیارد و ۲۱۵ میلیون تومان بوده است.

هر چند مردم این استان خودشان مشکلاتی را دارند اما حمایت این‌چنینی آنها نشان دهنده بزرگ‌منشی مردم کهگیلویه و بویراحمد است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 533795