malakouti
12 مرداد 1401 - 23:03

افزایش تعداد بیماران بستری کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه تعداد بیماران بستری کرونا به ویژه تعداد موارد بستری در بخش آی سی یو (ICU) بشدت افزایش یافته است، گفت : هم اکنون تعداد موارد بستری در اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان به بیش از ۱۵۰ نفر رسیده است.

قباد محمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : هم اکنون کشور وارد پیک هفتم کرونا شده و در استان کرمانشاه به شدت روند بستری و ابتلای بیماری افزایش پیدا کرده است.

پیک هفتمابتلای بیماریوی اظهار داشت: تفاوت عمده این پیک با پیک‌های قبلی بیماری، در این است که اهمیت و توجه مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک و تزریق واکسن بسیار کم شده است و ساده انگاری مردم عبور از این پیک را دشوار خواهد ساخت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: متاسفانه شاهد هستیم که مردم بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اجتماعات حضور می‌یابند و در صورت داشتن علایم برای انجام تست مراجعه نمی‌کنند و حتی خود درمانی می‌کنند و تنها در صورتی به بیمارستان مراجعه می‌کنند که بیماری به مرحله حاد برسد و حال بیمار وخیم باشد.

وی افزود: در این شرایط باید در حوزه بهداشت و به ویژه واکسیناسیون برنامه‌های جدیدی را در راستای مهار کرونا اجرا کنیم، از جمله اینکه پیگیری افرادی که ۶ ماه از تزریق واکسن آن‌ها گذشته است و واکسیناسیون به صورت فعال با حضور در درب منازل و پیگیری تلفنی با سرعت بیشتری انجام شود.

محمدی عنوان کرد: بیمارستان فارابی هم اکنون بیشترین تعداد موارد بستری کرونایی را دارد و در بیمارستان‌های امام رضا (ع) و امام خمینی (ره) نیز باید تخت‌های بستری کرونایی را افزایش دهیم و در هر یک از این بیمارستان‌ها یک بخش دیگر برای بستری بیماران کرونایی در نظر گرفته شود.

وی گفت: معاونت غذا و دارو تعداد ۱۰ تخت به بیمارستان محمد کرمانشاهی اختصاص دهد تا در اختیار بیماران کرونایی قرار گیرد و توجه شود هیچ کودک بیماری پشت در‌های بیمارستان نماند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یادآور شد: باتوجه به افزایش تعداد موارد بستری، هر یک از بیمارستان‌های غیردانشگاهی از جمله بیمارستان‌های امام حسین (ع)، ۵۲۰ ارتش، حضرت ابالفضل (ع) و شهدا هر کدام یک بخش خود را به درمان بیماران کرونایی اختصاص دهند.

وی تاکید کرد: تعمیر دستگاه‌های اکسیژن ساز در اسرع وقت انجام شود و اکسیژن موردنیاز بیمارستان امام رضا (ع) ظرف چند روز آینده توسط معاونت غذا و دارو تامین شود.

محمدی عنوان کرد: تعداد ۳۱ تخت در بیمارستان امام خمینی (ره) ویژه درمان بیماران کرونایی راه اندازی شود و نیرو‌های موردنیاز در اختیار این بخش قرار گیرد .

باشگاه خبرنگاران جوانکرمانشاهکرمانشاه

شناسه خبر: 529233