malakouti
15 مرداد 1401 - 06:30

الجزایر: حوادث غزه، رژیم صهیونیستی را در فهرست سیاه نقض قوانین بین الملل قرار داد

تهران- ایرنا- وزارت امورخارجه الجزایر بامداد شنبه در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن کشتار مردم مظلوم فلسطین توسط دژخیمان صهیونیست، اعلام کرد که این حملات به سلسه اقدامات رژیم صهیونیستی در نقض قوانین بین الملل افزوده است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رسمی الجزایر، در ادامه این بیانیه، نگرانی شدید الجزایر درخصوص این تنش خطرناک اعلام و تأکید شده که این حوادث به سلسله مواردی از نقض سیستماتیک اسرائیل علیه غیرنظامیان افزوده و زیرپاگذاشتن روشن تمام کنوانسیون‌ها و تصمیمات و قطعنامه‌های بین المللی در این رابطه است.

در ادامه این بیانیه، الجزایر بر همبستگی کامل خود با ملت فلسطین تأکید کرد و از جامعه جهانی بویژه سازمان ملل متحد خواست برای توقف این حملات مجرمانه، احترام به حقوق ملت فلسطین و در مقدمه آن حق آنان در تشکیل دولت مستقل فلسطینی به مرکزیت قدس شریف اقدام فوری انجام دهد.

درخواست الجزایر درحالی است که ساعاتی پیش "تور ونسلند" هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی به غزه نه تنها این حملات را محکوم نکرد بلکه در موضعی جانبدارانه همه طرف ها را مسوول دانست و خواستار توقف پاسخ گروه‌های مقاومت به این جنایت شد.

براساس آخرین آمار کشته و زخمی‌های حملات همه جانبه رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون ۱۰ فلسطینی از جمله یک کودک پنج ساله شهید و ۶۵ تن دیگر زخمی شدند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 538654